INFORMACE O TÁBORECH

Letní tábory s 23 letou tradicí pořádáme v chatkovém areálu Zátoka (Onšov), u Vranovské přehrady. Děti ve věku od 6 do 16 let u nás najdou nejen zábavu, nové kamarády, prima vedoucí, ale táborovým pobytem získají cenné zkušenosti a vědomosti, zažijí mnoho dobrodružství.

Naše tábory jsou zaměřeny na klasickou tábornickou tématiku s celotáborovou hrou a mnoha tradičními akcemi, které jsou nedílnou součástí každého tábora. Nespornou výhodou takto zaměřených táborů je program, který díky své všeobecné povaze může absolvovat úplně každé dítě. Přesto se snažíme v rámci zpestření do táborového programu zařazovat i zájmovou činnost, kterou si účastníci zvolí dle vlastního výběru. Tématickým okruhům se věnujeme v rámci turnusů zhruba třetinou celkového pobytu na táboře. Výběr z tématiky: tanec, výtvarná činnost, modeling, flétnička, vodáctví, sportovní hry. V případě nepřízně počasí máme v záloze tzv. mokrý program, kdy veškerá činnost probíhá v krytých prostorách tábora.

Praktikantský kurz

Pro děti, které dosáhly věku 15 let, se mohou v rámci pobytového turnusu zúčastnit přípravy na funkci oddílového vedoucího. V několika lekcích získají teoretické i praktické základy práce s dětmi, poznají organizační schéma tábora a vedení oddílu pod dohledem zkušených vedoucích. Kurz je zakončen malým testem a ústní zkouškou. Absolvent praktikantského kurzu obdrží osvědčení. Do věku plnoletosti pak může vykonávat pozici praktikanta na dětských táborech. Během těchto let získá tak další zkušenosti na vstup do pozice oddílového vedoucího.

Ubytování a vybavení tábora

Tábor je vybaven sociálním zařízením s teplou vodou tekoucí celý den. Děti jsou ubytovány ve čtyřlůžkových chatkách se standardním vybavením (dvoupatrové palandy s povlečením, stolek, skříňka, osvětlení). V nočních hodinách je areál tábora osvětlen. Součástí areálu je hlavní budova s vybavenou kuchyní, jídelnou a terasou, sportovní plochy, stálé ohniště.

Zdravotnické zajištění DT

Na táboře je po celou dobu pobytu přítomen kvalifikovaný zdravotník. Spolupráci zajišťuje také smluvní lékař v nejbližším zdravotnickém zařízení (nemocnice, praktický lékař). V areálu tábora je k dispozici ošetřovna, izolační pokoje a vybavená lékarna. Zdravotník dbá na bezpečnost dětí, metodicky vede ostatní osoby činné při práci s dětmi a zajišťuje vydání léků, které děti pravidelně užívají.

Stravování

Děti se stravují 5x denně. Vždy dvě jídla denně jsou teplá. Ke každému jídlu je k dispozici nápoj (sirup, čaj), který je v rámci pitného režimu k dispozici celý den. Stravu dětem připravuje profesionální kuchař s praxí. V táboře je k dispozici kiosek, kde mohou děti v dohodnutém čase zakoupit limču a nějaký pamlsek.

Doprava

Do našich areálů a zpět děti svážíme zajištěným autobusem z Brna, Znojma, případně ze Svitav. Rodiče dětí mohou využít také vlastní dopravy. Veškeré pokyny k dopravě naleznete v Pokynech pro rodiče.

Close Menu