Tábor ZÁTOKA

Dětský tábor na Moravě

Není na Moravě krajiny, jež by se mohla rovnati Podyjí krásou a bohatstvím rozmanitých partií, množstvím hradů a zámků. Tato přírodní scenerie se nazývá Národní park Podyjí, jehož součástí je rekreační areál Zátoka jako ideální místo pro tábory a rodinnou rekreaci.

Areál tábora je v těsné blízkosti lesa, vzdálen 4 km od malebného městečka Vranov, jemuž dominuje klenot středoevropského baroka, zámek Vranov nad Dyjí. Strmé břehy řeky Dyje jsou v těchto místech domovem řady vzácných živočišných druhů. Návštěvníky parku tu čekají zajímavé cyklotrasy a turistické stezky různé délky a obtížnosti. Některé z nich spojují Národní park Podyjí s rakouskou částí přírodní rezervace Nationalapark Thayatal. Ve stejné vzdálenosti je také Vranovská přehrada – přehradní jezero s výbornou kvalitou vody, jež vytváří příjemné podmínky pro koupání, vodní sporty i rybaření. Tradičně příznivé podmínky pro letní rekreaci přinesly této lokalitě přízvisko Moravský Jadran. Při plavbě parníkem můžete spatřit nádhernou krajinu lemující oba břehy přehrady.

Další objekty v okolí:

Hrad Bítov, zámek Uherčice, zřícenina Cornštějn, zřícenina Frejštejn (Podhradí nad Dyjí), Vranovská pláž, Lesná- muzeum historických motocyklů atd.

Close Menu