Tématické okruhy

Určeno pro všechny věkové kategorie, které se sportu věnují na jakékoliv úrovni. Jedná se převážně o kolektivní míčové hry (fotbal, volejbal, házená, odbíjená) nebo stolní tenis, ale do tohoto tíématického okruhu mohou být zařazeny také různé atletické disciplíny a to dle fyzické zdatnosti dětí. Na konci tábora mohou děti změřit své síly v rámci společných turnajů a třeba i s jiným táborem v okolí.

Nebojte se pohybu a zatancujte si s lektorem tance Hip-hop, House dance, Zumbu… nebo si prostě jen zatrsejte v rytmu hudby, jak je libo. Holky i kluci pak nacvičí taneční číslo, které předvede na konci tábora ostatním divákům.

Je vhodný pro všechny holky, které chtějí alespoň malinko nahlédnout do módního světa. Pobyt na našich táborech je jednou z možností, protože dívky, malé i velké, vyzkouší chůzi po přehlídkovém molu, pózování před objektivem fotoaparátu, dozví se o dalších příbuzných oborech, jako je styling, návrhářství, péče o vlasy a pleť, apod. Závěr turnusu bude patřit velkolepé módní přehlídce, na níž všechna děvčata zazáří.

Hlavním cílem je estetická tvorba, kde využijeme veškerou dostupnou výtvarnou techniku. Může to být malba vodovými barvami nebo temperem, pastelem, fixem, uhlem. Táborová místnost se promění v jeden velký výtvarný ateliér a zde se meze v kreativním umění, nápaditosti a tvorbě nekladou. Děti si takto pod vedením zkušených vedoucích vyzkouší třeba batikování textilií, korálkování, tvoření dekorací z papíru, textilu nebo i dřeva. Výtvarná dílna uvítá na konci tábora ostatní účastníky na velké výstavě, kde se všechna výtvarná díla představí.

Doporučeno spíše pro táborníky ve věku od 10 let, není to však podmínka. V případě většího zájmu i u dětí mnohem mladších uzpůsobujeme metodiku daného výcviku a individuálně se jim věnujeme. Vodáctví v sobě zahrnuje především základy techniky pádlování, ale také základy sebezáchrany, kurz bezpečnosti na vodě, první pomoc, řešení krizových situací ve skupině, technika ovládání jízdy na lodičkách. Také vodáci nám na konci tábora předvedou své schopnosti, které zúročili při výuce s lektorem.

Jednoduchý dechový hudební nástroj se stává součástí skoro každého dítěte už v útlém věku. Právě zobcová flétna je pro svou pořizovací cenu i pro rozvoj motoriky a dechového cvičení často prvním hudebním nástrojem, který dítě vlastní, ať už se jedná o dítě, které se chce hudbě věnovat pozdějším přechodem na příčnou flétnu nebo klarinet a nebo se jen seznamovat s prvními vylouzenými tóny. Lekce hry na zobcovou flétnu nabídnou dětem různou lidovou tvorbu, ale také (podle schopností dítěte) náročnější skladby v jiném žánru. Do této tématiky je možné zařadit dítě kteréhokoliv věku, které už má v sobě zakořeněné základy techniky hry alespoň v jedné oktávě. Na závěr táborového turnusu se flétnisté představí nacvičeným hudebním číslem.

10
Let od založení organizace
Dětí se zúčastnilo
11
Průměrný věk vedoucího oddílu
Close Menu